You are here:  / Kredyty firmowe / Kredyt na firmę 2014 w jakim banku?

Kredyt na firmę 2014 w jakim banku?

OLYMPUS DIGITAL CAMERAFirma, by była rozwojowa musi być co jakiś czas dofinansowana. Coraz więcej przedsiębiorców bierze kredyt na firmę. Choć nie jest o nie tak łatwo, to jednak warto się postarać, ponieważ kredyty firmowe, to bardzo korzystne warunki finansowe, o które po prostu warto powalczyć. Dzięki skorzystaniu z oferty kredytu firmowego będziemy mogli sfinansować nie tylko zakup sprzętu, ale również budowę nowych nieruchomości, albo też ich zakup w celach komercyjnych. Możemy za taki kredyt na firmę, można na przykład zakupić nowe biura, albo wyposażyć istniejące hale w nowy lub używany sprzęt. Gdzie zatem najlepiej w 2014 roku skorzystać z kredytu dla naszej firmy?

Kredyt na firmę wymagane dokumenty

Przejrzeliśmy kilkadziesiąt ofert banków i parabanków. W każdym wypadku oczywiście będzie wymagany komplet dokumentów potwierdzających stan finansów naszej firmy. Dla potrzeb symulacji przyjęliśmy kwotę 100.000 zł spłacanych w ratach równych przez okres 60 miesięcy. Zrezygnowaliśmy z ubezpieczeń i wszelkich dodatków, wszystko po to, by obniżyć maksymalnie ratę kredytu.

W klasyfikacji banków wygrał Deutsche Bank, który zaoferował nam ratę w wysokości 2108 zł, RRSO 10,10%, oraz prowizję od udzielania kredytu w wysokości 4%. Również GetIn bank zaproponował niesamowicie korzystne warunki, zgodnie z którymi otrzymujemy nasz kredyt i ratę równą w wysokości 2112 zł. W przypadku tego banku RRSO wyniosło 10,20%, a prowizja to zaledwie 2,49%.

Kredyt na firmę w firmie pożyczkowej

W przypadku kredytów firmowych jednak coraz większą rolę odgrywają tak zwane parabanki, czyli firmy pożyczkowe, które nie mają nic wspólnego z systemem bankowym. To instytucje, które przygotowują od czasu do czasu niezwykle korzystne oferty dla właścicieli firm i działalności jednoosobowych. Spośród nich wygrywa zdecydowanie iGotówka. RRSO na poziomie 9,27%, oraz rata 2070 zł miesięcznie daje najlepszy wynik w przypadku wnioskowanej kwoty.

W wielu przypadkach klienci nie korzystają z takich firm z obawy przed kruczkami, ale wystarczy dobrze przeczytać umowę i unikniemy ewentualnych wpadek. Podobne warunki są w stanie zaoferować nam również Kasy Stelczyka. Dlatego też zastanówmy się nad wyborem kredytu firmowego nie jedynie pomiędzy znanymi bankami, ale również w takich firmach.

LEAVE A REPLY

Your email address will not be published. Required fields are marked ( required )