You are here:  / Kredyty firmowe / Gdzie najlepiej wziąć kredyt gospodarczy?

Gdzie najlepiej wziąć kredyt gospodarczy?

kredyty gospodarczeZ punktu widzenia przedsiębiorcy starającego się o kredyt gospodarczy istotny jest jego koszt, na który składają się oprocentowanie oraz prowizja za udzielenie finansowania. Duża konkurencja na rynku bankowym sprawia, że najczęściej marża i odsetki są przedmiotem negocjacji pomiędzy bankiem, a przedsiębiorcą. Firma może uzyskać instrument finansowy skrojony na miarę swoich potrzeb jednak przedsiębiorcy często stają przed pytaniem spośród czego w zasadzie powinni wybierać. Na kredyt gospodarczy składa się wiele instrumentów finansowych, więcej o tym można poczytać tutaj. Najczęściej jednak branymi pod uwagę formami kredytowania są kredyt obrotowy i kredyt inwestycyjny.

Czym jest kredyt obrotowy

Kredyt obrotowy ma za zadanie finansowanie bieżących potrzeb firmy jak zakup materiałów, opłata należności wobec kontrahentów, ZuS, Urzędu Skarbowego. Z reguły nie jest udzielany na okres dłuższy niż jeden rok. Odnawianie kredytu obrotowego nie może trwać dłużej niż przez 3 kolejne lata. Najczęściej występuje on w 2 dogodnych formach.

Po pierwsze jako sfinansowanie z góry określonego przedsięwzięcia, wtedy też obowiązuje z góry określony termin jego spłaty. Po drugie jako kredyt w rachunku bankowym gdzie przedsiębiorstwo jest uprawnione do debetowania salda rachunku do wysokości określonego w umowie limitu. Każda wpłata zmniejsza saldo kredytu. Bardzo dogodne narzędzie do wsparcia płynności finansowej, jednak z kredytem obrotowym związany jest częsty błąd kredytobiorców, którzy traktują go de facto jako kredyt inwestycyjny. Skutkuje to tym, że najczęściej nie są go w stanie spłacić w terminie zaciągają kolejne zobowiązania, a koszta rosną.

Czym jest kredyt inwestycyjny

Na inwestycje lepiej wziąć prosty kredyt inwestycyjny, którego okres kredytowania może wynosić nawet 25 lat. Wyższa jest często również dostępna kwota kredytu i trudno ugrzęznąć ze spłatą w rozgrzebanym przedsięwzięciu. Przy kredytach inwestycyjnych banki stosują również często okres karencji na spłatę zobowiązań gdyby inwestycja nie przynosiła od razu założonych zysków.

Na temat właściwego dla naszej firmy instrumentu finansowego warto zawsze porozmawiać z doradcą. Do ciekawych propozycji, jeśli chodzi o te produkty bankowe, należą oferty:

 • PKO BP, które stało się liderem wspierania polskiego small businessu . Według sprawozdań NBP dla banków, dotyczących kredytów dla przedsiębiorców indywidualnych i rolników, PKO Bank Polski odnotował dwukrotnie wyższą dynamikę przyrostu portfela kredytowego (11,76%) w stosunku do konkurencji (5,83%), stając się pierwszym bankiem finansującym polską przedsiębiorczość z łącznym udziałem w rynku na poziomie 22%. Do tego stanu rzeczy przyczynił się na pewno najdłuższy okres kredytowania 25 lat, niskie oprocentowanie i zaufanie dla największego banku w Polsce, który skrócił procedury nawet do 1 dnia
 • Bank Pekao S.A. oferuje szereg instrumentów dla firm, które pomogą im utrzymać płynność finansową i zrealizować potrzebne inwestycje. Obok podstawowego kredytu obrotowego i inwestycyjnego, w ofercie banku znajdziemy kredyt zaliczka umożliwiający natychmiastowe otrzymywanie pieniędzy z faktur o odroczonym terminie płatności, czy kredyt kasowy podtrzymujący i utrzymujący płynność finansową.
 • Idea Bank jako deklarowany bank dla firm również może poszczycić się kilkoma ciekawymi propozycjami: okres kredytowania nawet do 20 lat, wysokie dostępne kwoty kredytu nawet 3 000 000 zł, obliczanie zdolności kredytowej w oparciu o rodzaj zabezpieczenia i cel inwestycji, możliwość skorzystania z inkubatora przedsiębiorczości dla najmłodszych podmiotów gospodarczych

Wielu przedsiębiorców stara się unikać kredytów, ale dobrze skrojony kredyt na miarę może być najlepszym rozwiązaniem dla niejednej firmy

2 komentarze

 • Program Rodzina na Swoim ma wygasnąć w 2015 roku. Jest to raczej pewne, gdyż po wyborach wiemy już, że władzę w państwie ma ta partia, która de facto zainicjowała sierpniowe zmiany w programie oraz jego przyszłoroczne wygaśnięcie. Nie załamujmy jednak rąk. Dla osób chcących skorzystać z pomocy państwa przy zakupie bądź budowie własnego metrażu kwadratowego rządzący mają w planach przygotować alternatywę dla wygasającego programu Rodzina na Swoim. Po salonach polityczny krążą plotki, iż nowe rozwiązanie legislacyjne będzie dużo lepsze od Rodziny na Swoim, a i skorzystać z niego będą mogły osoby nie posiadające wzorcowej zdolności kredytowej. Idąc za tezą, że w każdej plotce jest ziarenko prawdy wierzymy, iż plotka nie okaże się tylko plotką.

 • Potrzebujesz gotówki? z miłą chęcią pomożemy

  u NAS:

  -wniosek przez internet
  -pieniądze bez wychodzenia z domu
  -minimum formalności
  -szybka decyzji
  -pożyczka na dowód

LEAVE A REPLY

Your email address will not be published. Required fields are marked ( required )