You are here:  / Kredyty firmowe / Budujemy magazyn firmowy, jaki warto wziąć kredyt?

Budujemy magazyn firmowy, jaki warto wziąć kredyt?

magazyn firmowyInwestycja we własną firmę, to rzecz konieczna, by osiągać nadal wymarzone zyski. Nie zawsze będzie nam jednak łatwo pozyskać duże środki na rozwój własnego biznesu. Zdecydowanie warto jest korzystać w tym przypadku z porad specjalistów z dziedziny gospodarki, kiedy rozmyślamy o dużych firmowych inwestycjach. Na rynku bowiem znajdziemy mnóstwo banków chętnych na różnych warunkach udzielić nam kredytu chociażby na budowę magazynu dla naszej firmy. Jaki kredyt w takim wypadku warto zaciągnąć?

Oczywiście przykładowa budowa magazynu jest tworzeniem nowego budynku, zatem możemy zastanowić się nad kredytem hipotecznym, zarówno indywidualnie, jak i dla firm. Zacznijmy jednak od tego, że nie jest łatwo o uzyskanie kredytu firmowego. Z reguły firmy są znacznie bardziej rygorystycznie oceniane pod względem finansowym, a co za tym idzie nie jest łatwo uzyskać takie środki.

Magazyn firmowy na kredyt hipoteczny

W wielu przypadkach dochodzą oczywiście poszczególne straty finansowe w danych latach, co na papierze pogarsza naszą kondycję finansową. Faktem jest jednak, że wykazanie straty nie oznacza w każdym przypadku złej kondycji firmy. W wielu sytuacjach to po prostu jeden duży koszt w danym roku, alb o amortyzacja jednorazowo sporej ilości sprzętu. Z tego właśnie powodu najczęściej nawet osoby prowadzące dużą firmę decydują się na rozpatrywanie indywidualnie takich wniosków.

Co wchodzi w grę prócz kredytu hipotecznego? Oczywiście drugim rozwiązaniem jest kredyt inwestycyjny. Powstały nawet banki specjalizujące się w finansowaniu właśnie takich firmowych inwestycji, jaką jest niewątpliwie nasz magazyn firmowy. Często bywa tak, że takie firmy złożą nam niesamowicie korzystne oferty i właśnie z nich będzie warto korzystać. Od kilku lat również znane banki polepszają swoje oferty kredytów inwestycyjnych. W tych unowocześnieniach przoduje w ostatnim czasie Alior Bank, BZ WBK, oraz GetIn Bank.

Są to kredyty przeznaczone właśnie na rozwój naszej firmy, a w tym na budowę nowych budynków firmowych takich jak magazyn firmowy, a także zakup sprzętu, zarówno nowego jak i używanego. Warto zwrócić uwagę na fakt, że oprocentowanie kredytów inwestycyjnych jest stosunkowo niskie, a niektóre banki sfinansują nam niemal 100% całkowitej kwoty.

LEAVE A REPLY

Your email address will not be published. Required fields are marked ( required )